Jak zapach wpływa na pracę biurową?

Jak zapach wpływa na pracę biurową?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapach ma zawsze niezwykle istotny wpływ na nastrój panujący w danym miejscu. Dotyczy to również biur, w których zatrudnieni są ludzie wykonujący rozmaite prace umysłowe. Poprzez odpowiedni aromat można skutecznie poprawiać ich samopoczucie, co skutkuje zazwyczaj wzrostem wydajności. Najprostszym sposobem na uzyskanie wspomnianego efektu jest użycie nowoczesnego aerozolu przeznaczonego do odświeżania klimatyzacji. Takie produkty posiada w swojej ofercie m.in. sklep internetowy: https://climapartner.pl/10551_errecom.

Realne korzyści

W biurach zaleca się stosowanie przede wszystkim zapachów cytrusowych (cytrynowych, pomarańczowych, mandarynkowych itp.), ponieważ w znacznym stopniu przyczyniają się do wzrostu produktywności pracowników – głównie poprzez sprzyjanie ich koncentracji oraz pozytywne wpływanie na funkcjonowanie umysłu. Z kolei klasyczne aromaty lawendowe bardzo dobrze oddziałują na stan zdrowia i ogólne samopoczucie. Wykazują ponadto właściwości silnie uspokajające i zapobiegają pojawianiu się stresu.

Na uwagę zasługuje też z pewnością olibanum, czyli kadzidło. Wynika to z faktu, że wyraźnie ogranicza niepokój, efektywnie dotlenia mózg, stymuluje cały układ limbiczny, poprawia umiejętność zapamiętywania oraz wyostrza myślenie. Jak by tego było mało, działa wyjątkowo antydepresyjnie. Oprócz tego w przestrzeni biurowej warto rozpylić zapach cynamonowy, który zwalcza zmęczenie i przyczynia się do poprawy szybkości reakcji, a także aromat jaśminowy, który relaksuje organizm, wzmacnia pewność siebie, dodaje optymizmu i sprzyja prowadzeniu wszelkich spotkań biznesowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*