Strój do biegania zimą – na co zwrócić uwagę?

Strój do biegania zimą – na co zwrócić uwagę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mroźna aura nie stanowi żadnego przeciwwskazania do biegania, a nawet wręcz przeciwnie – sport uprawiany na świeżym powietrzu w chłodniejsze dni znakomicie hartuje i wzmacnia organizm. Wystarczy tylko wiedzieć, jak się do tego przygotować. Jak zatem skompletować odzież do biegania na zimę?

Bielizna termiczna chroni przed zimną

Ubieranie się na cebulkę to najlepszy sposób, żeby zabezpieczyć się przed chłodem oraz przegrzaniem. Dotyczy to nie tylko codziennych wyjść, ale także ćwiczeń na świeżym powietrzu. I dlatego osoby, które mają zamiar biegać zimą, powinny pomyśleć o zakupie bielizny termicznej. Ta najlepszej jakości posiada właściwości termoregulacyjne, nie dopuszcza więc do ochłodzenia i zabezpiecza przed przegrzaniem. Odprowadza również pot, co wpływa na większy komfort w trakcie joggingu.

Odzież wierzchnia, która będzie najlepsza

Zima wiąże się nie tylko z niskimi temperaturami, ale także opadami śniegu i marznącego deszczu. Wybierając więc odzież wierzchnią, należy pamiętać o tym, że powinna być ona wodoodporna i wiatroszczelna. Kurtka do biegania musi być też lekka – puchówka nie będzie tu najlepszym wyborem. Co w takim razie ubrać na wierzch? Ciepłe legginsy lub dresy oraz nieprzemakalna kurtka sportowa będą najlepszym wyborem. Warto przy tym wybierać produkty dedykowane właśnie bieganiu, co zapewnia ich idealne dopasowanie do rodzaju uprawianej aktywności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*