Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas sparingu taekwondo?

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas sparingu taekwondo?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby pokonać przeciwnika w taekwondo, trzeba się mocno napracować. Lepiej jednak unikać tego, by oprócz potu lała się też krew. W tym celu należy zadbać o kilka podstawowych rzeczy, lecz przede wszystkim o odpowiednią technikę. To podstawa, by prawidłowo wyprowadzać ciosy i zapewnić sobie skuteczność. Prawidłowa technika zmniejsza również ryzyko urazów i kontuzji, o które nie jest trudno w sportach kontaktowych.

Kask treningowy, ochraniacz na zęby

Oprócz techniki warto wyposażyć się w akcesoria, które chronią poszczególne części ciała. W specjalnej ofercie, takiej jak: https://tkdwear.com/pl/35-kaski-taekwondo, można znaleźć kaski do taekwondo zapewniające ochronę przed różnymi rodzajami uderzeń i ciosów (sierpowych, podbródkowych i prostych). Dobry kask będzie zasłania całą twarz, w tym: nos, okolice oczu, kości policzkowe, kość czołową, podbródek i uszy.

Kolejnym akcesorium są ochraniacze na zęby, które zmniejszają ryzyko ich wybicia oraz bolesnego przygryzienia języka lub wewnętrznych części policzków. Świetnie sprawdzą się w tym celu wkładki żelowe, które są bardziej plastyczne niż wersje silikonowe. Warto również zadbać o ochraniacze i usztywniacze na newralgiczne, najbardziej narażone na okopania i ciosy miejsca, w tym: tułów, krocze i podbrzusze oraz stopy i golenie. Bezpieczeństwo zwiększa też korzystanie ze stabilizatorów i ściągaczy, które utrzymują stawy w odpowiedniej pozycji. Im bardziej dynamiczny i intensywny trening lub sparing, tym większego przygotowania i poziomu bezpieczeństwa wymaga od zawodnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*