Jak wymienić klocki hamulcowe w Fordzie?

Jak wymienić klocki hamulcowe w Fordzie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klocki hamulcowe są jednym z najważniejszych elementów systemu mechanicznego w samochodzie. Umożliwiają one efektywnie zmniejszanie prędkości podczas jazdy, a tym samym, gwarantują bezpieczeństwo korzystania z auta. Jako że szybko się one ścierają, należy je często zmieniać. Na szczęście są one dostępne m.in. w internecie na http://www.fordczescibodo.pl.

Prosty i skuteczny sposób 

Wymianę klocków hamulcowych należy rozpocząć od podniesienia samochodu na lewarku, zdjęcia koła, wypięcia przewodu hamulcowego i usunięcia sprężyny z zacisku. Następny krok polega na wykręceniu śrub, ślepaków i innych elementów zabezpieczających, a także cofnięciu tłoczka. Potem trzeba wyjąć zewnętrzny, a później wewnętrzny klocek, dokładnie oczyścić zacisk i przystąpić do założenia nowych klocków; najpierw wewnętrznego potem zewnętrznego. Koniecznie należy upuścić nieco płynu hamulcowego, a później zamontować w odpowiedniej kolejności wszystkie zdjęte wcześniej części. 

Po wymianie klocków trzeba wcisnąć kilkakrotnie pedał hamulca i sprawdzić poziom płynu hamulcowego. Co ważne, kwestie związane z wymianą tak istotnych elementów w budowie samochodu, warto konsultować ze specjalistami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*