Jakie meble produkuje się ze skóry?

Jakie meble produkuje się ze skóry?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skórzane meble wzbudzają zachwyt i pożądanie od wielu lat. Dodają eleganckim wnętrzom jeszcze bardziej wytworny charakter. Według statystyk od 30 do 50 procent mebli tapicerowanych jest pokryte właśnie skórą. Ta naturalna jest droższa, lecz prezentuje się o wiele lepiej od skóry sztucznej. Jakie dokładnie meble są z niej produkowane?

Fotel – wygoda i elegancja

Fotele skórzane to połączenie wysokiego komfortu z dodatkiem do pięknego wystroju wnętrza. Duże fotele nie należą do najbardziej praktycznych ze względu na swój spore rozmiary oraz wagę. Pomimo tego wciąż są chętnie wybierane. Pasują zwłaszcza to salonów o sporych wymiarach – tam idealnie komponują się w zestawie z kanapami. Identyczne obicia zapewniają spójność całej kompozycji i sprawiają, że wnętrze wygląda luksusowo. Nie sposób wspomnieć także o ich walorach użytkowych – są bardzo wygodne i świetnie nadają się do spędzenia w nich popołudnia z książką. 

Same fotele jednak nie są wystarczającym wyposażeniem salonu, By móc należycie przyjmować gości, potrzebne są też kanapy, lub narożniki, których duży wybór jest na https://bostonsofa.pl/. Zarówno jedne, jak i drugie również produkowane są ze skóry. Zazwyczaj materiał ten może przetrwać kilka lat bez najmniejszego uszczerbku. Pamiętajmy jednak, że jakość skórzanych wyrobów często jest zależna od ceny. Uważajmy też na opinie sprzedawców w sklepach meblowych. Zdarza się, że nie dysponują oni dostateczną wiedzą, by doradzić klientowi najlepsze dla niego rozwiązanie. Najczęściej jednak mebel droższy będzie posiadał lepszą jakość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*