System CMMS – co to jest i co należy o nim wiedzieć?

System CMMS – co to jest i co należy o nim wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy CMMS lub CMMS to komputerowe systemy zarządzania utrzymaniem ruchu, które pomagają zarządzać działaniami konserwacyjnymi w organizacji. Mogą być stosowane w różnych branżach i są pomocne dla organizacji posiadających wiele lokalizacji.

Co na celu ma system CMMS

Celem systemu CMMS jest pomoc w śledzeniu zadań konserwacyjnych, sprzętu, aktywów i pracowników. Celem jest zapewnienie, że organizacja posiada wiarygodny spis aktywów, który można następnie śledzić i zarządzać. Pomoże to utrzymać aktywa w dobrym stanie i uniknąć niepotrzebnych kosztów, które mogłyby wystąpić, gdyby konserwacja nie była przeprowadzana prawidłowo.

Istnieje wiele korzyści z korzystania z systemu CMMS:

Śledzenie historii i stanu aktywności

System CMMS pozwala śledzić historię i stan aktywów w czasie, dzięki czemu wiesz, kiedy wymagają one naprawy lub wymiany. Pomaga to w budżetowaniu, ponieważ będziesz wiedział, ile pieniędzy potrzeba na konserwację każdego roku w oparciu o rzeczywiste wykorzystanie, a nie zgadywanie, ile pieniędzy może być potrzebnych na naprawy lub wymianę. Pomaga to również w planowaniu przyszłych budżetów, ponieważ wiadomo, jakiego rodzaju naprawy lub wymiany należy wykonać teraz lub w najbliższej przyszłości.

Śledzenie zużycia części

System CMMS pozwala śledzić, które części są najczęściej używane, dzięki czemu można je zamawiać hurtowo, gdy jest to możliwe. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie trzeba będzie zamawiać dodatkowych części, które nie są używane. System CMMS pozwala również śledzić historię napraw i konserwacji, dzięki czemu łatwiej jest sprawdzić, którzy pracownicy dobrze wykonują swoją pracę, a którzy potrzebują więcej szkoleń lub nadzoru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*