Moskitiery – rodzaje i zastosowanie

Moskitiery – rodzaje i zastosowanie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie letnim często otwieramy okna i drzwi w domu, aby wpuścić do pomieszczeń nieco świeżego powietrza. Niestety jednocześnie do środka przedostają się nieproszeni goście w postaci uciążliwych komarów, meszek, czy much. W celu postawienia przed nimi skutecznej bariery warto zamontować w stolarce moskitiery, czyli specjalne konstrukcje siatkowe o drobnych oczkach, wyprodukowane zazwyczaj z wytrzymałego włókna PVC. Wyjątkowo estetyczne modele posiada w swoim asortymencie ta firma z Łowicza: https://okna-gospodarcze.pl.

Gwarancja spokojnego snu 

Najpopularniejszym rodzajem moskitiery jest wersja okienna ramkowa, przeznaczona do zamontowania bezpośrednio w futrynie przy wykorzystaniu bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. To wprost idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy okno otwierane jest jedynie od czasu do czasu dla zapewniania optymalnej cyrkulacji powietrza w budynku mieszkalnym (od wiosny do późnej jesieni). Główna zaleta takiej konstrukcji to przede wszystkim możliwość zarówno ekspresowego wypięcia, jak i wpięcia. Nie można ponadto nie wspomnieć o moskitierze rolowanej, dostępnej w dwóch wersjach – poziomej oraz pionowej. Jest ona zawsze mocowana do dedykowanych zaczepów zlokalizowanych w prowadnicy, ewentualnie listwie hakowej. Istotną rolę odgrywa tutaj nowoczesny mechanizm sprężynowy, pozwalający na bezproblemowe, płynne rozwinięcie i zwinięcie siatki do kasety bez ryzyka jej uszkodzenia. Dodajmy, że omawiany model nadaje się nie tylko do zwykłych okien, ale też do drzwi balkonowych. Oto pozostałe powszechnie stosowane rodzaje moskitier:

-plisowana – stworzona z modułów składających się w innowacyjny system jednoskrzydłowy bądź dwuskrzydłowy; zajmuje bardzo mało miejsca i jest przeznaczona do drzwi uchylno-przesuwnych oraz dużych okien tarasowych,

-przesuwana – pracuje na prowadnicy górnej i dolnej, sprawdzając się znakomicie zwłaszcza we wszelkich wnękach (nawet tych o dużym rozmiarze),

-drzwiowa – instalowana przy pomocy zawiasów do futryny drzwiowej albo elewacji obiektu mieszkalnego; posiada wygodny uchwyt do otwierania i magnesy stabilizujące.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*