Jak pozbyć się gruzu z budowy?

Budowa lub remont to nie tylko znaczne nakłady finansowe, ale przede wszystkim spore ilości gruzu, który należy bezpiecznie usunąć.  Przeważająca większość odpadów budowlanych, głównie wspomnianego wcześniej gruzu, z powodzeniem może być wykorzystana ponownie, m.in. jako tłuczeń do utwardzania dróg gruntowych, do budowy fundamentów lub pod posadzki.

Drugie życie odpadów budowlanych

Składowanie gruzu na budowie jest w praktyce niemożliwe, przede wszystkim ze względów stricte technicznych. Wywóz odpadów budowlanych we własnym zakresie również może stanowić problem, dlatego też większość inwestorów zleca tego typu zadania firmom świadczącym usługi w zakresie wywozu gruzu budowlanego. Zaletą tych jednostek jest przede wszystkim bogata flota pojazdów, które bez problemu dotrą na każdą budowę.

Istotną kwestią jest także sprecyzowanie rodzaju odpadów budowlanych – czysty gruz jest bowiem kwalifikowany inaczej niż odpady zmieszane, w których mogą znaleźć się także inne materiały wykorzystywane na budowie. Wielkość kontenera powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb inwestora, dlatego też podczas zamawiania usługi należy podać przybliżoną ilość odpadów wyrażonych w m³. Może się jednak zdarzyć, że faktyczne określenie ilości gruzu jest niemożliwe, zwłaszcza, gdy jest on składowany w rożnych miejscach – w tej sytuacji najlepiej zamówić nieco większy kontener. Koszt usługi będzie wówczas nieco wyższy, pozwoli jednak uniknąć wydatków związanych z podwójnym kursem. Na https://raflen.com.pl/gruz-odpady-budowlane/ można znaleźć wiele przydatnych informacji, jak również zamówić usługę w zakresie wywozu odpadów budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × trzy =