Jak pozbyć się gruzu z budowy?

Jak pozbyć się gruzu z budowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa lub remont to nie tylko znaczne nakłady finansowe, ale przede wszystkim spore ilości gruzu, który należy bezpiecznie usunąć.  Przeważająca większość odpadów budowlanych, głównie wspomnianego wcześniej gruzu, z powodzeniem może być wykorzystana ponownie, m.in. jako tłuczeń do utwardzania dróg gruntowych, do budowy fundamentów lub pod posadzki.

Drugie życie odpadów budowlanych

Składowanie gruzu na budowie jest w praktyce niemożliwe, przede wszystkim ze względów stricte technicznych. Wywóz odpadów budowlanych we własnym zakresie również może stanowić problem, dlatego też większość inwestorów zleca tego typu zadania firmom świadczącym usługi w zakresie wywozu gruzu budowlanego. Zaletą tych jednostek jest przede wszystkim bogata flota pojazdów, które bez problemu dotrą na każdą budowę.

Istotną kwestią jest także sprecyzowanie rodzaju odpadów budowlanych – czysty gruz jest bowiem kwalifikowany inaczej niż odpady zmieszane, w których mogą znaleźć się także inne materiały wykorzystywane na budowie. Wielkość kontenera powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb inwestora, dlatego też podczas zamawiania usługi należy podać przybliżoną ilość odpadów wyrażonych w m³. Może się jednak zdarzyć, że faktyczne określenie ilości gruzu jest niemożliwe, zwłaszcza, gdy jest on składowany w rożnych miejscach – w tej sytuacji najlepiej zamówić nieco większy kontener. Koszt usługi będzie wówczas nieco wyższy, pozwoli jednak uniknąć wydatków związanych z podwójnym kursem. Na https://raflen.com.pl/gruz-odpady-budowlane/ można znaleźć wiele przydatnych informacji, jak również zamówić usługę w zakresie wywozu odpadów budowlanych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*