Ginekolog – co musisz o nim wiedzieć?

Ginekolog – co musisz o nim wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to ginekologia?

Ginekologia to specjalność medyczna zajmująca się zdrowiem kobiecych układów rozrodczych, piersi i pochwy. Ginekolog jest lekarzem, który specjalizuje się w tej dziedzinie. Ginekologia obejmuje opiekę prenatalną dla matek i diagnostykę prenatalną oraz leczenie zaburzeń żeńskiego układu rozrodczego, piersi, dróg moczowych i narządów płciowych.

Czym zajmuję się ginekolog?

Ginekolodzy zajmują się również kwestiami zdrowia kobiet poza zdrowiem reprodukcyjnym, takimi jak menopauza, osteoporoza, cukrzyca, przecięcie żeńskich narządów płciowych i dysfunkcje seksualne. Istnieją również podspecjalności w ginekologii, w tym medycyny matczyno-płodowej , ginekologii onkologicznej, uroginekologii inaczej mówiąc problemy z nietrzymaniem moczu lub kontrolą pęcherza, niepłodności, medycyny noworodkowo-perinatalnej czyli noworodki z problemami i chorób endokrynologiczno-metabolicznych wpływających na żeński układ rozrodczy.

Ginekolodzy wykonują badania miednicy w ramach rutynowych wizyt u lekarza, aby sprawdzić, czy nie ma nieprawidłowego krwawienia z pochwy lub innych zmian w Twoim ciele, które mogłyby sygnalizować poważny problem. Jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy najlepiej umówić się na wizytę u specjalisty w centrum medycznym, takim jak chociażby pod adresem https://imedica.com.pl/, który rozwieję Twoje wątpliwości co do Twojego zdrowia.

Oprócz wykonywania badań miednicy podczas regularnych badań fizycznych ginekolodzy mogą również wykonywać wymazy z brodawki, które pomagają wykryć zmiany w komórkach szyjki macicy, które mogą prowadzić do raka szyjki macicy. Ginekolodzy mogą również diagnozować i leczyć infekcje dróg moczowych (UTI), infekcje pochwy lub choroby przenoszone drogą płciową (STD).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*