Jak powstają perfumy?

Jak powstają perfumy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak powstają i z czego składają się perfumy? Perfumy to roztwór substancji zapachowych (syntetycznych lub naturalnych) w alkoholu etylowym, tworzony w oparciu o specjalną recepturę, która jest pilnie strzeżona, by inne firmy jej nie odtworzyły. Dodawane są do nich utrwalacze zapachu.
Substancje zapachowe dzielą się na:

  • olejki eteryczne i żywice zapachowe (bergamotka, grejpfrut, hiacynty, cynamon) o pochodzeniu roślinnym
  • piżmo, cybet, kastoreum o pochodzeniu zwierzęcym
  • wanilię, kumarynę, cytral o pochodzeniu syntetycznym.

Substancje zapachowe syntetyczne są tańsze i powszechnie stosowane. Naturalne substancje to produkt ekskluzywny, bardzo kosztowny, rzadko można je kupić w sieciowych perfumeriach, ale można przywieźć z Francji. Jedna kompozycja może zawierać nawet kilkaset zapachów. Za stworzenie kompozycji zapachowej odpowiada kompozytor perfum. Tak zwany nos potrafi rozpoznać nawet tysiąc zapachów. Tworzy kompozycje w pracowni, przy stole, używając pipet.

Jak powstają perfumy?

Kompozycja zapachowa rozpuszczana jest w alkoholu etylowym z dodatkiem utrwalacza, po jakimś czasie dodaje się do nich wodę. Roztwór musi dojrzewać, by zapach nabrał głębi. Następnie perfumy się filtruje oraz barwi. Przychodzi pora na rozlanie je do flakonów i już mogą trafić do sklepów.
W laboratoriach perfum można zamówić zapach tworzony z myślą o potrzebach klientach, np. o zapachu molo w Juracie. Warto wiedzieć, że perfumy w różny sposób komponują się z zapachem skóry, więc ostateczne zadowolenie zależy w dużej mierze od klienta. Na trwałość zapachu wpływa nie tylko ich jakość, ale też sposób przechowywania: w ciemnym miejscu, z dala od wilgoci.

Wysokiej jakości perfumy kupisz w sklepie Neness. Sklep posiada ofertę dla kobiet oraz mężczyzn. Sprawdź przykładową ofertę dla Pań: https://neness.pl/perfumy_damskie.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*