Dlaczego warto być właścicielem kota?

Dlaczego warto być właścicielem kota?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty są urocze! Są miękkie i milutkie, mruczą, gdy je pogłaszczesz i są super przyjazne. Ale jest wiele innych powodów, dla których kochamy naszych kocich przyjaciół. Oto kilka z nich:

Koty sprawią, że będziesz szczęśliwy 

Koty mogą być wspaniałymi towarzyszami dla osób, które mieszkają same lub czują się samotne. Są to zwierzęta społeczne, które pragną interakcji z człowiekiem. Jeśli masz kota, będziesz spędzać więcej czasu ze swoim zwierzakiem niż z jakimkolwiek człowiekiem. I to jest dobra rzecz!

Koty mogą sprawić, że będziesz zdrowszy 

Badania pokazują, że koty mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć poziom stresu u swoich właścicieli. Jeśli masz astmę lub alergie, posiadanie kota może nawet poprawić objawy.

Koty pomagają utrzymać szkodniki na dystans! 

Koty są naturalnymi łowcami i uwielbiają łapać myszy, karaluchy i inne pełzające stworzenia, które mogą wtargnąć do Twojego domu, jeśli pozostaną bez kontroli. Wiele osób trzyma koty w domach wyłącznie z tego powodu – aby chronić swoje domy przed szkodnikami – ale kociaki w domach nadal czerpią korzyści z ćwiczeń polowania na podwórkach lub na spacerach po mieście.

Koty są bardzo łatwe w opiece

Nie musisz ich wyprowadzać na spacer; mają mnóstwo ruchu goniąc za przedmiotami. Nie musisz ich karmić o określonej porze lub w określony sposób; jedzą kiedy chcą i z łatwością radzą sobie same, kiedy cię nie ma. Nie szczekają ani nie jęczą, aby ich potrzeby zostały zaspokojone; po prostu miauczą, dopóki nie dasz im tego, czego chcą.

Jeśli poszukujesz kota, to schronisko dla zwierząt jest miejscem gdzie na pewno go znajdziesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*