Jak malować beton?

Jak malować beton?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Beton to materiał bardzo powszechny w naszym otoczeniu. Jednak jego naturalny, siwy kolor nie zawsze odpowiada naszym gustom. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na przykrycie betonu posadzką lub parkietem, dobrym i szybkim rozwiązaniem może okazać się jego pomalowanie. Dzięki temu nie tylko zmienimy wystrój wnętrza, ale również zabezpieczymy betonową nawierzchnię przed uszkodzeniami. 

Od czego zacząć?

Aby efekt naszej pracy był trwały, powinniśmy odpowiednio przygotować beton do malowania. Wskazane jest, żeby był on suchy i pozbawiony zabrudzeń. O ile niewielka wilgotność nie powinna wpłynąć na ostateczny efekt o tyle większa ilość wody może zniweczyć nasze plany. Betonu nie należy malować w czasie intensywnego deszczu. Dobrze jest również sprawdzić prognozę. Powinniśmy zadbać, by przynajmniej przez kilka godzin po zakończeniu pracy nie było dużych opadów. Dodatkowo zarówno temperatura powietrza jak i farby powinna przekraczać 10 stopni. Do malowania betonu możemy użyć różnego rodzaju farb. Znajdziemy je na przykład na https://www.sklep.majic.pl/13-betonu. Przed rozpoczęciem malowania, farby należy dokładnie wymieszać. 

Czego użyć do malowania powierzchni?

Farbę do betonu można nakładać przy pomocy tradycyjnych pędzli lub wałków. Jeśli posiadamy urządzenie natryskowe do malowania, również możemy je wykorzystać. W takiej sytuacji należy pamiętać o odpowiedniej końcówce dyszy, dopasowanej do tego typu farb. Przy malowania betonu trzeba także wziąć pod uwagę, że pełną trwałość osiąga on po około 30 dniach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*