Jak działa kwas hialuronowy?

Jak działa kwas hialuronowy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Jest odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze. Poprzez swoje działanie pozwala na zachowanie młodego wyglądu, gdyż przyczynia się do sprężystości i jędrności skóry. Najwięcej kwasu hialuronowego występuje w skórze osób młodych, jednak z upływem lat oraz rozpoczętym procesem starzenia się jego ilość znacznie spada. Efektem takiego procesu jest wiotczenie skóry, utrata jej jędrności i odpowiedniego napięcia, co w efekcie daje pojawienie się zmarszczek a nawet bruzd.

Procesu starzenia się skóry nie da się zatrzymać, ale można z powodzeniem usuwać jego skutki poprzez zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest zabieg podania do skóry za pomocą bardzo cienkich igieł odpowiednio przygotowanego preparatu zawierającego  kwas hialuronowy. Taki zabieg jest małoinwazyjny, bezpieczny dla pacjenta oraz dający bardzo szybkie efekty. Po jego podaniu pod skórę następuje wiązanie włókien kolagenowych i cząsteczek wody, dzięki czemu skóra się ujędrnia, a zmarszczki wygładzają. Efekty takiego zabiegu utrzymują się kilkanaście miesięcy, a skóra w miejscu podania jest widocznie odmłodzona, odpowiednio napięta oraz wygładzona.

Obecnie na rynku medycznym dostępnych jest wiele różnych preparatów zawierających kwas hialuronowy. Taka różnorodność pozwala na na dobranie odpowiedniego produktu do wymagań pacjenta oraz efektów, jakie chce osiągnąć. Zabieg przeprowadzany jest szybko i bezboleśnie a efekty widoczne od razu po ukończonej iniekcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Ania Kawka 30.08.2017

    Mysle o powieszkeniu ust,ale trochę się boje. 'Jakie preparaty polecacie ?