Na czym polega USG bioderek?

Na czym polega USG bioderek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

USG bioderek to badanie, które wykorzystuje fale dźwiękowe do obejrzenia bioderek Twojego dziecka. Może ono pomóc stwierdzić, czy dziecko ma zwichnięte biodro lub zsuniętą nasadę kości udowej (SCFE). Badanie jest wykonywane przez położnika lub innego lekarza specjalizującego się w opiece nad ciężarnymi. Wykonuje się je, gdy jesteś między 28 a 36 tygodniem ciąży.

Na czym polega takie badanie?

USG wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów narządów wewnętrznych, w tym macicy (łono) i szyjki macicy (otwór). Ultradźwięki są bezpieczne dla przyszłych mam i ich dzieci podczas ciąży. Badania ultradźwiękowe nie wykorzystują promieniowania, więc jest całkowicie bezpieczne, aby mieć więcej niż jeden w całej ciąży. Zabieg trwa około 10 minut i często nie powoduje dyskomfortu u dziecka. W większości szpitali wykonasz USG bioderek Warszawa na swoim terenie ma wiele taki szpitali.

Badanie to może pomóc lekarzowi zdiagnozować niektóre wady wrodzone, w tym:

Zwichnięcie biodra – Dzieje się tak, gdy górna część kości udowej i panewka nie pasują do siebie prawidłowo. Głowa kości udowej może wysunąć się z panewki lub poruszać się w niej, co może powodować ból i problemy z chodzeniem.

Dysplazja rozwojowa biodra (DDH) – DDH to stan, który wpływa na to, jak dobrze rozwijają się stawy biodrowe Twojego dziecka przed urodzeniem. Stan ten może powodować ból i ograniczenie ruchu w jednym lub obu biodrach, a także opóźnione umiejętności chodzenia w późniejszym okresie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*