Dlaczego warto zdecydować się na szambo ekologiczne?

Dlaczego warto zdecydować się na szambo ekologiczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W momencie, kiedy działka, na której powstaje budynek nie ma możliwości podłączenia do kanalizacji w celu odprowadzania ścieków, pojawia się pytanie, w jaki sposób rozwiązać kwestie odprowadzania ścieków. Rozwiązaniem mogą być tradycyjne szamba, przydomowe oczyszczalnie ścieków lub szamba ekologiczne Poznań to jedno z miast, w których istnieje wiele firm służących radą w tym zakresie

Czym są szamba ekologiczne?

Tego typu rozwiązanie, przez wiele osób bardzo często mylone jest z przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Jednak nie jest on tym samym. Szambo ekologiczne to zamknięty zbiornik, który dostarczany jest na miejsce budowy jako gotowy element, dedykowany do montażu. Zazwyczaj posiada kształt walca o pofałdowanej powierzchni, która zapobiega zbieraniu się zanieczyszczeń na ściankach. Wykonywane jest z plastiku odpornego na działania nacisku ziemi. Charakteryzuje się niezwykłą szczelnością i wytrzymałością. jego główną zaletą  jest niewielka waga, która ułatwia transport na plac budowy, a także późniejszy montaż w ziemi.

Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i szczelność, szamba ekologiczne szczególnie polecane są do montażu na działkach, gdzie znajdują się studnie dedykowane do ujęcia wody pitnej lub też naturalne cieki wodne. Ich wykonanie i trwałość zapobiega w skuteczny sposób przedstawianiu się jakichkolwiek zanieczyszczeń do gleb czy też wody. Warto także wspomnieć, że ich serwis nie jest trudny ze względu na to, że są firmy specjalizujące się w ich naprawie. Na http://interprogress.pl/oferta/serwis-przydomowych-oczyszczalni-sciekow/ można sprawdzić przykładową ofertę. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*