Jak dopasować lampy do rodzaju wnętrza?

Jak dopasować lampy do rodzaju wnętrza?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najważniejszych elementów wpływających na klimat naszego wnętrza jest oświetlenie. Przed zakupem lamp dobrze jest przejrzeć internetowe czy tradycyjne, papierowe katalogi sklepów. Obecnie dysponujemy dużą paletą takich towarów i ich zakup nie sprawia większych problemów, fachowe sklepy znajdziemy na każdym kroku. Warto pamiętać o odpowiednim dostosowaniu tego istotnego elementu wyposażenia domu do naszego gustu czy charakteru.

Dla tradycjonalistów

Zwolennicy tradycyjnej estetyki będą szukać modeli, które przypominają te produkowane przed laty. Dobrze dobrane lampy retro do sypialni czy pokoju dziennego odmienią oblicze naszego mieszkania i zapewnią mu wyjątkowy charakter, przywodzący na myśl stare, dobre czasy. Lampy w stylu secesyjnym czy art deco często możemy nabyć w antykwariatach, ale bez trudu znajdziemy także modele nowe, choć wzorowane na dawnych.

Lampy do nowoczesnego wnętrza

Jeśli nad tradycję przekładamy nowoczesność, możemy zdecydować się na nieco odważniejszy wariant oświetlenia. Elegancki spot halogenowy sprawi, że poczujemy się jak we wnętrzu modnej, wielkomiejskiej kawiarni. Innym często wybieranym wariantem są żyrandole wiszące albo futurystyczne kinkiety. Będzie to najlepszy wybór dla tych, którzy preferują styl młodzieżowy.

Nie zapominajmy jednak, że czasami nasz ulubiony rodzaj oświetlenia może nie pasować do rodzaju naszego wnętrza. Z tej przyczyny przed zakupem dobrze skonsultować się ze stylistą wnętrz, który udzieli nam eksperckiej porady i pozwoli na wybranie czegoś, co doda naszemu domowi niezapomnianego uroku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*