5 mebli, które powinny znaleźć się w nowoczesnym salonie

Remont mieszkania to nie lada wyzwanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę i nowoczesność! Kiedy już zapadnie decyzja: czas na zmiany, warto zastanowić się jak będzie wyglądać „serce domu”, czyli salon. Jest to azyl, w którym można się zrelaksować, odpocząć po ciężkim dniu, lecz także miejsce do spędzania czasu z gośćmi przy wyśmienitej kawie. Ważne, aby jak najlepiej spełniało swoje funkcje, a zarazem przykuwało uwagę dobrym smakiem. I tu ogromną rolę odgrywają meble, które w zależności od wyboru, będą nadawały salonowi indywidualnego charakteru.

Jak stworzyć nowoczesną aranżację salonu?

Nowoczesność ceni sobie prostotę, jednak nie oznacza to wcale, że nie można urozmaicić trochę swojej przestrzeni nietuzinkowymi dodatkami. Warto pamiętać, że aby uniknąć chaosu i uzyskać wymarzony efekt, należy skupić się najpierw na prostocie. Co to znaczy? W nowoczesnym salonie nie ma mowy o pstrokatych meblach czy tęczowych ścianach. Idealnym połączeniem będą szarości, biel i czerń. I na tych kolorach należy skupić swoją uwagę, szukając odpowiedniego wyposażenia salonu. Dobrze też będą komponować się meble z połyskiem- dodadzą elegancji, a przy okazji nie zakłócą oczekiwanego efektu. Dopiero później, jak już uzyskamy efekt nowoczesnej prostoty, można wprowadzić jakiś kolor. I to jest też ważna kwestia. Decydując się na ten rodzaj wystroju, chcąc urozmaicić trochę wnętrze, należy nadal pamiętać o zachowaniu umiaru, by za moment nie okazało się, że to, co miało zdobić, stało się niechcianym „łapaczem kurzu.” Niech to będzie kilka dodatków w jednym kolorze: poduszki na kanapę, lampy czy wazony. 

Istotną kwestią jest to, jakie wybrać meble, by salon rzeczywiście spełnił nasze oczekiwania i mógł nosić miano nowoczesnego. Chyba każdy się zgodzi, że tak, jak salon jest ” sercem domu”, tak „sercem salonu” jest narożnik. I chociaż na rynku jest mnóstwo firm, które zachęcają do kupna tego jedynego, najlepszego- warto przy wyborze kierować się kilkoma wytycznymi. Miejsce, na którym będziemy się relaksować, siadać ze znajomymi, powinno być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne! Zacznijmy od wygody. Idealny narożnik powinien być jednocześnie na tyle komfortowy, żeby swobodnie można było na nim usiąść z rodziną czy znajomymi, a jednocześnie nie może sprawiać wrażenia topornego. Wspaniale sprawdzą się również regulowane zagłówki, dzięki którym będzie można przyjąć wygodną pozycję w czasie odpoczynku. 

Ponadto, funkcjonalny narożnik to taki, który jest z odpowiedniego materiału, żeby uniknąć niepotrzebnych plam czy zabrudzeń. W nowoczesnym salonie tę funkcję spełni skóra ekologiczna, która jest naprawdę łatwa w utrzymaniu. I tutaj warto polecić narożnik LIDO, który idealnie spełnia wszystkie te kryteria.

Skoro kawa ze znajomymi, to musi być również stolik kawowy! I tutaj również warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, choć można poeksperymentować z prostotą. Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będzie rozkładany narożnik. Dlaczego to takie ważne? Jeśli założymy, że salon będzie pełnił również rolę sypialni kogoś z domowników, z pewnością każdego dnia będzie trzeba przestawiać stolik kawowy, aby móc swobodnie przygotować przestrzeń do spania. W tej sytuacji należy poszukać stolika, który będzie lekki lub na kółkach, żeby codzienne zmiany jego miejsca nie były uciążliwe. Lecz, jeśli w salonie tylko w wyjątkowych sytuacjach ktoś będzie spał, można przyjrzeć się całej kolekcji, jaką znajdziemy sklepach. 

Teraz skupmy się na meblościance, której nie może zabraknąć w żadnym salonie. I tutaj mamy do czynienia z meblem, który będzie najbardziej oddawał charakter wnętrza. Należy więc dokładnie się zastanowić nad jej wyglądem – biała czy czarna, a może szara, z połyskiem czy bez. I choć wybór jest naprawdę ogromny, meblościankę trzeba dostosować do indywidualnych oczekiwań oraz wymiarów salonu.

Dużą popularnością cieszą się również regały na książki. A skoro salon jest miejscem relaksu, nie może ich zabraknąć w żadnym domu! Dodają ciepła pokojowi dziennemu i są miejscem, gdzie można umieścić dzieła ulubionych pisarzy. Głównym wyznacznikiem rodzaju takiego regału bądź półek, jest miejsce. Warto rozejrzeć się po salonie i zastanowić czy lepiej sprawdzi się stojący mebel, czy też wiszący, który nie zabierze dodatkowej przestrzeni. 

Całości wystroju dopełnią pufy, które doskonale się sprawdzą jako wystrój, lecz również będą dodatkowym miejscem, żeby usiąść wygodnie i spędzić wspólnie czas. A skoro „serce salonu” już jest wybrane, dobrze jest zapytać sprzedawcę bądź sprawdzić w internecie, czy nie ma w komplecie puf, które są kontynuacją designerską wymarzonego narożnika.

Tak urządzony salon, z pewnością przykuje uwagę najbardziej wymagających oczu i może stać się inspiracją dla innych. Jednak najważniejsze jest to, by było to miejsce, w którym cała rodzina będzie chciała spędzać wspólnie czas, przestrzeń, gdzie każdy będzie czuł się dobrze, a wizyty znajomych staną się przyjemnością. Bo w pięknym wnętrzu lepiej się odpoczywa, a dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom można bez problemu znaleźć miejsce na wszystko, co jest w mieszkaniu niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście + 12 =