Feng Shui w domu i na zewnątrz

Feng Shui w domu i na zewnątrz
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Feng Shui jest starochińską praktyką planowania przestrzeni w celu osiągnięcia jedności ze środowiskiem naturalnym. Jej założenia są ponadczasowe i wciąż chętnie wykorzystywane podczas projektowania wnętrz domów oraz terenów zielonych wokół nich. Jak zaprojektować zatem oświetlenie ogrodu w zgodzie z zasadami Feng Shui? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w dalszej części naszego artykułu.

Harmonijny przepływ energii przez ogród – ogrodowe Feng Shui w praktyce

Ogród powinien być miejscem relaksu oraz wyciszenia. Kluczem do osiągnięcia tego efektu jest odpowiednio dobrane i zaprojektowane oświetlenie zapewniające równowagę pomiędzy energiami jin i jang. Naszą propozycją są lampy Flos. Ich ciekawe, a jednocześnie delikatne formy oraz duża różnorodność pozwalają na zaprojektowanie przestrzeni energetycznie spójnej, a zarazem posiadającej swój własny charakter. Dla przykładu wspomniane lampy można wykorzystać do wyznaczenia tak zwanych ścieżek energii lub też doświetlenia oczek wodnych, czy też roślin.

Lampy Flos mogą być również z powodzeniem wykorzystane jako lampy na taras. W tym przypadku zastosowanie zasad Feng Shui jest również bardzo ważne. Wynika to faktu, iż taras, a tym samym jego oświetlenie powinno w sposób delikatny, a zarazem wyraźnie odgraniczać ciepło domu od energii natury ogrodu. Tym samym, odnosząc się do starochińskich zasad kompozycji, podczas projektowania tarasu warto wybierać te modele oświetlenia, które charakteryzują się delikatniejszym światłem, ale nieco bardziej wyraźnymi formami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*