Dom w stylu klasycznym – jak go umeblować?

Dom w stylu klasycznym – jak go umeblować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom lub mieszkanie zaaranżowane w stylu klasycznym to rozwiązanie ponadczasowe, harmonijne i gustowne. Zachwyca pięknem, oryginalnością i prostotą jednocześnie. Na co zwracać uwagę urządzając tego typu wnętrze?

Pięknie, harmonijnie, ponadczasowo

Styl klasyczny nie bez powodu określany jest mianem ponadczasowego – wynika to przede wszystkim z tego, że łączy on w sobie spokojne, stonowane odcienie oraz uniwersalne meble, wykonane z dobrej jakości materiałów. Wnętrza utrzymane w stylu klasycznym są jednocześnie przytulne i efektowne pod względem estetycznym. Genezą tego rozwiązania jest architektura starożytnego Rzymu i Grecji, opierająca się na prostocie, umiarkowaniu, harmonii oraz symetrycznym umeblowaniu.

Istotnym elementem stylu klasycznego są odpowiednio dobrane meble. Wybierając konkretne propozycje warto zadbać o to, aby nie było ich nadmiernie dużo, ważna jest natomiast ich funkcjonalność. Wbrew pozorom nie muszą to być surowe, proste propozycje, bez obaw można pozwolić sobie na przysłowiową odrobinę luksusu, wybierając rozwiązania ze stylistyki pałacowej. Elegancka komoda lub kredens, duży dębowy stół, dopełniony efektownymi krzesłami czy oryginalne, duże fotele to propozycje, które idealnie wpisują się w klasyczną aranżację. Jeśli interesują nas niebanalne fotele i pufy, które można wstawić do salonu utrzymanego w ponadczasowym klimacie, warto odwiedzić witrynę https://www.wmrowisku.pl/Fotele-i-pufy-c258.

Może się zdarzyć, że znajdujące się w danym pomieszczeniu meble różnią się charakterem i estetyką. Warto wówczas zastosować wszystkie szafy i komody jednolitym dekorem i gałkami – pozwoli to zharmonizować i zindywidualizować wnętrze. Sofy i fotele powinny być nie tylko efektowne, ale przede wszystkim wygodne, zachęcające do wypoczynku i relaksu. Aranżację najlepiej dopełnić jasnymi, ciepłymi barwami ścian i podłogi, które pozwolą stworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*