Co wchodzi w zakres iniekcji?

Co wchodzi w zakres iniekcji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problem zawilgoconych ścian dotyka bardzo wiele budynków, a jednym z najbardziej skutecznych sposobów walki z nim jest tzw. iniekcja krystaliczna. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu specjalnego systemu polegającego na wykonaniu zupełnie nowej lub odtworzeniu starej izolacji poziomej w murze. Pozwala to skutecznie wyeliminować wilgoć bez konieczności ingerowania w konstrukcję budynku poprzez podcinanie fundamentów oraz ścian.

Prosty zabieg, a korzyści ogromne

Osuszanie metodą iniekcji umożliwia trwałe pozbycie się problemu wilgoci, która pochodzi głównie z gruntu. Najogólniej mówiąc, zabieg ten polega na wstrzykiwaniu stosownego preparatu w głąb danej ściany (np. płynu na bazie silikatów). Specyfik ten krystalizuje się w zetknięciu z wodą, co skutkuje zamknięciem mikrokanałów znajdujących się w materiałach budowlanych, przez które dotychczas przenikała woda.

Dzięki temu jej przepływ zostaje skutecznie i trwale zablokowany. Jeśli chodzi o tego rodzaju specjalistyczne osuszanie budynków Katowice są miastem, w którym działa kilka firm posiadających takie usługi w swojej ofercie.

A tak przebiega iniekcja krok po kroku:

1. Najpierw dokładnie przygotowuje się podłoże. W tym celu trzeba je oczyścić z tynków i powłok murarskich (poprzez skuwanie), a uzyskane przestrzenie wypełnić zaprawą uszczelniającą.
2. Wykonuje się otwory w ścianie, które muszą mieć średnicę od 8 do 14 mm.
3. W wywierconych otworach umieszcza się lejki, przez które później jest aplikowany specjalny preparat do usuwania wilgoci.
4. Następuje wypełnienie otworów płynem i pozostawia się ścianę bez żadnej osłony na okres 3 tygodni. Umożliwi to odparowanie wilgoci. Po tym czasie otwory wypełnia się zaprawą uszczelniającą.

O tym, kto i kiedy może skorzystać z tej metody można przeczytać na http://kaiser-one.pl/iniekcja-cisnieniowa-katowice/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*