Jak poprawnie zamocować projektor aby uniknąć ryzyka uszkodzenia sprzętu?

Jak poprawnie zamocować projektor aby uniknąć ryzyka uszkodzenia sprzętu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup projektora to marzenie wielu fanów srebrnego ekranu. Daje on namiastkę sali kinowej w domu oraz pozwala na oglądanie ulubionych audycji w dużej skali bez wychodzenia z mieszkania. Znajduje on również zastosowanie przy rodzinnym przeglądzie zdjęć cyfrowych. Wybór samego urządzenia to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o bardzo zróżnicowanej cenie, która wiąże się najczęściej z jakością samego projektora. Po dokonaniu wyboru wymarzonego urządzenia pojawia się jednak wyzwanie – gdzie go umieścić w sposób bezpieczny, tak aby nie uległ uszkodzeniu. Na rynku dostępnych jest wiele typów mocowań, lecz prym zdecydowanie wiodą uchwyty sufitowe do projektorów.

Uchwyty do projektorów

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama podstaw i półek stojących, przez półki naścienne po wieszaki sufitowe. Wszystkie te mocowania najczęściej zapewniają możliwość regulacji ustawienia urządzenia. Właściciel rzutnika staje więc przed zadaniem, jakim jest zabezpieczenie sprzętu przed uszkodzeniem.

Najczęstszym wyborem użytkowników są uchwyty sufitowe do projektorów. Wynika to głównie z zalety, jaką jest trwałe zamocowanie urządzenia w przestrzeni, gdzie nie mają dostępu dzieci oraz łatwo jest ukryć i zabezpieczyć okablowanie. Ten typ wymusza niejako przykręcenie projektora do uchwytu, co zabezpiecza go przed zsunięciem lub strąceniem przez nieuważnego użytkownika. Wybór odpowiedniego uchwytu nie jest sprawą skomplikowaną. Wystarczy sprawdzenie wagi i rozstawu otworów mocujących na projektorze, tak aby wybrany uchwyt pozwolił na przymocowanie do niego sprzętu i zabezpieczył go przed upadkiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*