Czym mogą być wypełnione meble tapicerowane?

Czym mogą być wypełnione meble tapicerowane?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym domu jednym z kluczowych elementów wyposażenia wnętrz są rozmaite meble służące głównie do wypoczynku. Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się zwłaszcza konstrukcje tapicerowane, czyli obite naturalną skórą, ekoskórą lub przyjemną w dotyku tkaniną (np. zamszem czy welurem). Mowa tutaj o kanapach, sofach, narożnikach, łóżkach, fotelach oraz pufach. Muszą one koniecznie posiadać konkretne wypełnienie, zapewniające użytkownikom maksymalny komfort w trakcie siedzenia bądź leżenia. 

Ekologiczny granulat

Meble tapicerowane charakteryzują się atrakcyjnym designem, a także całkiem sporą funkcjonalnością. Z tego powodu są często wybierane przez osoby uwielbiające rozwiązania, które z jednej strony wzbogacają wizualnie przestrzeń, z drugiej zaś są ponadprzeciętnie praktyczne. Podstawowy rodzaj wypełnienia to w tym przypadku wytrzymałe sprężyny bonellowe i kieszeniowe. Gwarantują one konstrukcjom optymalną stabilność, a zdecydowanie najczęściej stosuje się je w łóżkach, sofach oraz narożnikach.

Alternatywę stanowi pianka poliuretanowa produkowana z polikarbaminianu. Nadaje się ona do napełniania zarówno samych siedzisk, jak i wszelkich oparć. Jej główne zalety to świetne reagowanie na zmianę pozycji ciała, duża wytrzymałość na odkształcenia i bardzo korzystny wpływ na zdrowie kręgosłupa. Na uwagę zasługuje ponadto granulat styropianowy, będący idealnym rozwiązaniem w szczególności do puf czy worków typu sako. Występuje on w formie drobnych kulek, a wyróżnia się ponadprzeciętną lekkością (wysoka mobilność mebla) i podatnością na układanie się pod wpływem ciężaru ludzkiego ciała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*