O jakich szczegółach warto pamiętać przy wystroju kuchni?

O jakich szczegółach warto pamiętać przy wystroju kuchni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając kuchnię zastanawiamy się przede wszystkim nad doborem i rozmieszczeniem odpowiednich mebli, które będą funkcjonalne, ale jednocześnie ładne. Najbardziej pożądanymi i najtrwalszymi i są te, wykonane z drewna. Obecnie jednak dostępnych jest wiele różnorodnych materiałów meblarskich, które pozwalają stworzyć eleganckie, klimatyczne pomieszczenie.

Rola dodatków w kuchni

Meble i sprzęt AGD to główne elementy wyposażenia kuchni, ale stylu i przytulności nadadzą jej różnorodne dodatki. Powinny być dopasowane do kolorystyki ścian, umeblowania i tworzyć z nimi spójną aranżację. Najważniejsze z nich to lampy, obrazki, zegar, przybory kuchenne, a przede wszystkim ozdoba okna. Jest to element, który ma bardzo duże znaczenie podczas tworzenia wystroju, tworzy klimat pomieszczenia. Osoby, które lubią minimalizm i skromną elegancję powinny wybrać firany do kuchni nowoczesne, które są proste, bez zbędnych ozdobników. Natomiast do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym pięknie będą pasować zazdrostki wykonane szydełkiem. Alternatywą firanek mogą być rolety rzymskie, albo też żaluzje drewniane, czy panele.

Kuchenne drobiazgi

Ozdoba kuchni mogą być różne przybory, które nie tylko zdobią, ale też ułatwiają pracę. Dobrze wyglądają duże, drewniane deski do krojenia , ustawione na blacie, kolorowe misy, w których układa się owoce lub słodycze, a także doniczki, w których rosną świeże zioła. Ściany w kuchni warto ozdobić tematycznymi obrazkami, lub jedną z nich okleić zmywalną tapetą, albo pomalować czarną, tablicową farbą, tworząc miejsce do zapisków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*