Ćwiczenia w domu – od czego zacząć?

Ćwiczenia w domu – od czego zacząć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uprawianie sportu nie jest zarezerwowane tylko dla bywalców siłowni. Profesjonalny trening całego ciała można przeprowadzić niemal wszędzie, również w zaciszu własnego domu. Oczywiście należy dobrze się do tego przygotować. Od czego więc zacząć?

Sprzęt, który będzie niezbędny

Chcąc, żeby trening był jak najbardziej efektywny, dobrze jest odpowiednio go rozplanować. Im bardziej różnorodne ćwiczenia, tym lepiej – mięśnie szybko przyzwyczajają się do określonego wysiłku, niezbędne jest więc stałe podnoszenie sobie poprzeczki. Idealnie sprawdzą się tutaj wszelkie akcesoria, które można naprzemiennie włączać do treningu. Może to być np. piłka gimnastyczna (do ćwiczeń mięśni brzucha i pleców), kettlebell (do treningu ogólnorozwojowego) czy nawet sztanga (na klatkę piersiową i barki). Koniecznie należy posiadać również matę gimnastyczną. Wszystkie te akcesoria nie zajmują wiele miejsca i można przechowywać je w szafie. Można kupić je oddzielnie lub w np. w zestawie https://fitcast.pl/produkt/zestaw-do-cwiczen-w-domu/.

Prawidłowa technika, to klucz do sukcesu

Rozpoczynając treningi w domu, najlepiej co tydzień przygotowywać sobie plan treningowy. Wypisz cele, jakie chcesz osiągnąć, wyznacz dokładne godziny ćwiczeń oraz dostosuj do tego plan treningów na każdy dzień. Można opracować go samodzielnie lub posiłkować się gotowymi schematami dostępnymi w Internecie. Jeśli jesteś osobą początkującą, pamiętaj też o prawidłowej technice ćwiczeń. Jest on ważna dla bezpieczeństwa i efektywności treningu. Naucz się poprawnie wykonywać każde ćwiczenie, a dopiero później zwiększaj ilość powtórzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*