Basen przy domu – co zaplanować?

Basen przy domu – co zaplanować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie przydomowego basenu daje nam mnóstwo różnych możliwości. Przede wszystkim pomaga spędzać czas wolny w o wiele bardziej komfortowy sposób. Przygotowanie terenu pod basen oraz jego postawienie nie jest trudne, jednak wymaga pewnego przygotowania i zaplanowania pewnych istotnych kwestii. Co trzeba koniecznie zapewnić w miejscu, gdzie basen ma stanąć, a także jak najlepiej znaleźć na niego miejsce w naszym ogrodzie? 

Odpowiednia ilość miejsca

Przede wszystkim musimy wygospodarować odpowiednio dużą przestrzeń. Warto, by nie była ona tuż pod drzewami, ponieważ wtedy liście oraz żywica będą mogły łatwo zanieczyszczać wodę. Następnie dobrym pomysłem będzie dobranie odpowiedniego rodzaju basenu. Przykładowe produkty tego typu możemy obejrzeć na stronie https://laghetto.pl/. Warto zwrócić uwagę na wymiary, ponieważ to od nich będzie zależało w którym miejscu ogrodu bądź tarasu basen się nam zmieści. Te same wytyczne będą dotyczyły instalacji basenu np. na tarasie widokowym.

Kwestie techniczne

Nie można zapomnieć, że utrzymanie krystalicznie czystej wody w basenie przez cały sezon wymaga pewnych nakładów pracy. Przede wszystkim musimy zamontować pompę z filtrem, która będzie przez cały czas powodowała usuwanie zanieczyszczeń z basenu. Możemy także zamontować moduł ogrzewania wody, dzięki czemu będzie ona sporo cieplejsza, niż gdyby miała nagrzewać się jedynie od słońca. Sprawi to, że kąpiele będą przyjemniejsze. Pamiętajmy, że do tych celów będzie potrzebna energia elektryczna. Musi być do niej dostęp w miejscu, gdzie zainstalujemy basen.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*