Co zabrać na wyjazd wędkarski?

Co zabrać na wyjazd wędkarski?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypad na ryby to ulubione zajęcie wielu mężczyzn. Gdy wypad trwa nieco dłużej, warto zaopatrzyć się w rzeczy niezbędne nie tylko do samego wędkowania, ale także biwakowania. Namiot przyda się, gdy planujemy zostać w miejscu łowienia na noc. Dobrze, by był nieprzemakalny i chronił nas przed deszczem. Termos umożliwi zabranie gorącej herbaty, co będzie przydatne w czasie chłodniejszych nocy. Do niezbędnych akcesoriów każdego wędkarza należy krzesełko wędkarskie. Dziś możemy kupić modele znacznie wygodniejsze, niż tradycyjny, niegdyś używany przy takich okazjach – składany taboret.

Najważniejsze rzeczy to jednak zawsze sprzęt wędkarski. Solidna wędka z kołowrotkiem, a do tego garść przynęt. W zależności od obranej techniki możemy zastosować zarówno przynęty naturalne, jak robaki, czy inne pożywienie, jak i profesjonalne – zakupione w sklepie dla wędkarzy. Nie zapominajmy też o dobrym ubraniu, które ochroni nas nie tylko przed słońcem, ale też insektami. W celu ochrony przed komarami opłaca się zakupić specjalny odstraszacz zapachowy w sprayu.

Zamocowanie wędki

Ważne jest też odpowiednie zamocowanie wędki, zwłaszcza podczas wielogodzinnych połowów. Do tego znakomicie nadają się profesjonalne podpórki, które możemy dostać niemal w każdym sklepie dla wędkarzy, np. na https://sklep.insel.pl/2341-podporki-wedkarskie. Umożliwiają one wygodne postawienie na dowolnej platformie, a następnie obserwację spławika. Każdy wędkarz wie, że ten ostatni powinien być w jaskrawych kolorach. Wtedy o wiele łatwiej dostrzec branie i w odpowiednim momencie naprężyć żyłkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*