Co warto mieć ze sobą podczas spływu kajakowego?

Co warto mieć ze sobą podczas spływu kajakowego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy ludzie wybierają się na spływy kajakowe dla dreszczyku emocji. Inni mogą próbować uciec w ten sposób od świata. Niezależnie od powodu, wyprawy kajakowe są świetnym sposobem na spędzenie czasu, czy to samotnie, czy z przyjaciółmi lub rodziną. Warto jednak odpowiednio się do tego przygotować. Co powinieneś zabrać ze sobą na spływ kajakowy?

Żywność i woda

Ważne jest, aby być przygotowanym na każdą sytuację. Zaplanuj zabranie wystarczającej ilości jedzenia oraz wody, ponieważ spływ kajakowy mazury może trochę potrwać.

Odzież

To może wydawać się oczywiste, ale ważne jest, aby spakować ubrania, które są wygodne i szybko schną. Potrzebna będzie nieprzemakalna kurtka i spodnie przeciwdeszczowe. Można je kupić w każdym sklepie outdoorowym. Zadbaj też o odpowiednie buty, w których będziesz czuł się komfortowo.

Kamizelka ratunkowa

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Dlatego też warto mieć zawsze ze sobą kamizelkę ratunkową, która może pomóc Ci utrzymać się na powierzchni wody w razie wypadku. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujesz z dziećmi lub niedoświadczonymi kajakarzami.

Apteczka

Dobrym pomysłem jest zabrnie ze sobą apteczki pierwszej pomocy. Może ona okazać się pomocna, gdy ktoś się skaleczy lub zachoruje. Powinieneś mieć w niej bandaże i chusteczki alkoholowe, a także pęsetę i nożyczki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*