Maski odżywiające słabe włosy

Maski odżywiające słabe włosy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mówi się, że włosy są wizytówką kobiet. Zdrowe, zadbane i lśniące potrafią zrobić ogromne wrażenie i skutecznie przyciągać uwagę i podziw innych. Ze względu na aktywny tryb życia współczesnych kobiet są też bardzo narażone i podatne na zniszczenia. Brak czasu na odpowiednią pielęgnację, nadużywanie suszarek i prostownicy, spinanie w ciasne koki czy kucyki to małe kroki, które sieją ogromne spustoszenie we wnętrzu włosów i wpływają na ich niszczenie.

Wsparcie dla włosów suchych i zniszczonych

Pamiętając o regularnej pielęgnacji włosów, można zapobiec działaniu negatywnych czynników. Stosowane kosmetyki powinny być jednak dobrane odpowiednio do specyfiki budowy włosa. W przypadku gdy poziom zniszczenia jest już wyjątkowo duży i włosy stają się suche i szorstkie, pojawiają się rozdwojone końcówki, które przyczyniają się do łamania i urywania się kosmków, najlepiej zastosować maski o działaniu odżywczym. Włosy zniszczone charakteryzują się rozszerzeniem porów i uszkodzoną strukturą wewnętrzną, potrzebują więc pielęgnacji, która odbuduje ich wnętrze. Najlepszym wyborem w tym przypadku są maski odżywcze, a szczególnie maska z keratyną.

Działanie i stosowanie maski odżywiającej

Włosy zbudowane są w głównej mierze z protein, czyli białka zwanego keratyną. Jej niedobory wpływają na powstawanie ubytków w budowie, a włos staje się słaby i bardzo podatny na urazy mechaniczne. Działanie maski bogatej w keratynę, witaminy i kwasy tłuszczowe ma na celu wniknąć do wnętrza włosa i odbudować go, uzupełniając powstałe luki i niedobory oraz odżywić witaminami i zabezpieczyć przed działaniem czynników zewnętrznych. Najbardziej polecanym sposobem aplikacji jest nałożenie maski na umyte, wysuszone włosy i owinięcie ich ręcznikiem, który podniesie temperaturę i przyczyni się do lepszego wchłaniania. Najlepsze efekty można uzyskać po 20-minutowej kuracji. Po upływie tego czasu, włosy należy spłukać letnią wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Maski odżywiające poleca się stosować raz w tygodniu, w zależności od zapotrzebowania włosów. Należy jednak bardzo uważać, by nie nadużywać masek keratynowych i nie przeciążyć tym samym włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*