Zlewy – czy różnią się między sobą sposobem montażu?

Zlewy – czy różnią się między sobą sposobem montażu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zlewozmywak jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kuchni. Na rynku dostępny jest ogromny ich wybór, a poszczególne modele różnią się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane, liczbą komór oraz sposobem montażu. Warto poznać najpopularniejsze zlewozmywaki, co z pewnością pomoże w dokonaniu właściwego wyboru.

Jak wybrać odpowiedni zlewozmywak?

Biorąc pod uwagę sposób montażu zlewozmywaka wyróżnia się modele nakładane, wpuszczane oraz podwieszane. Pierwsze z nich, nazywane także nasadowymi są zdecydowanie najprostsze i najłatwiejsze w prawidłowym ich osadzeniu. Wystarczy wykonać najpierw odpowiedniej wielkości otwór w szafce kuchennej, a następnie umieścić w nim zlew. Przestrzeń między nim, a brzegiem blatu trzeba dodatkowo zabezpieczyć listwami uszczelniającymi.

Modele wpuszczane cieszą się coraz większą popularnością głównie ze względu na to, że wyglądają one bardzo nowocześnie. Świetnie sprawdzą się głównie w przypadku mebli kuchennych robionych na wymiar. Wtapiają się w blatem i razem tworzą spójną całość.

Zlewozmywaki podwieszane również prezentują się niezwykle efektownie i świetnie podkreślają charakter nowocześnie urządzonych kuchni. Ich montaż wymaga jednak sporego doświadczenia, ponieważ komory osadza się w wyciętym otworze od dołu. Musi być więc on idealnie dopasowany do wymiarów zlewozmywaka. W przypadku tego rodzaju modeli można dowolnie łączyć ze sobą poszczególne komory. W ten sposób można stworzyć konfigurację, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*