Jak zaoszczędzić na oświetleniu domu?

Coraz większa ekologiczna świadomość konsumentów i chęć wzięcia odpowiedzialności za nasze środowisko powoduje, że zaczynamy zmieniać nie tylko nasze nawyki, ale również nasze najbliższe otoczenie. Warto zatem zacząć od własnej przestrzeni mieszkalnej i zamienić tradycyjną żarówkę na bardziej energooszczędne rozwiązania.

Profile led i pasek led – nierozłączna para tnąca koszty energii elektrycznej

O zaletach oświetlenia ledowego nikogo nie trzeba już przekonywać kiedy idzie o oszczędność. Diody ledowe znalazły szerokie zastosowanie nie tylko w postaci żarówek. Okazuje się, że rynek elektryczny oferuje różnorodny asortyment taśm led dzięki, którym dowolnie możemy zaaranżować przestrzeń mieszkalną, jak i otoczenie zewnętrzne budynku. Śmiało można powiedzieć, że pasek led zastosowany we wnętrzu powoduje, że wygląda ono jakby było „światłem malowane”. By zwiększyć jego trwałość, ułatwić montaż czy późniejsze utrzymanie czystości, producenci oferują szeroką gamę odpowiednich profili led, w które wsuwany jest pasek led.

Profile led w zależności od miejsca zastosowania oraz przeznaczenia mają przekroje ceowników lub trójkątów prostokątnych. Mogą być montowane na powierzchniach lub w nie wpuszczane. Możemy je montować w meblach (podświetlenie szaf, garderób, drążków na ubrania, szklanych półek), w dowolnym pomieszczeniu w domu (za gzymsami w salonach, podświetlać podłogę czy schody w korytarzach, doświetlać przy ich pomocy blaty robocze w kuchni). Specjalne, zapewniające hermetyczność profile led, znajdą zastosowanie w wilgotnych łazienkach czy narażonych na warunki atmosferyczne, tarasach bądź podjazdach dla samochodów. Wielorakość zastosowań jest tak ogromna, że wystarczy tylko specjalistom z branży oświetleniowej przedstawić nasze pomysły, a oni doradzą, jak w szybki i tani sposób, zmienić oświetlenie naszych domów jednocześnie oszczędzając.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + siedem =