Zioła lecznicze – czy działają?

Zioła lecznicze – czy działają?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zioła lecznicze rzeczywiście mają pewne właściwości lecznicze. Jednak wiele z nich nie zostało udowodnione przez naukę, że są skuteczne. Należy pamiętać, że wiele ziół leczniczych z tej listy nie jest zalecanych do stosowania w czasie ciąży i laktacji.

Rodzaje ziół

Zioła z rodziny miętowej (np. mięta pieprzowa i spearmint). Zioła te zawierają olejki eteryczne, które mogą pomóc w trawieniu lub złagodzić problemy żołądkowe. Mogą również pomóc zmniejszyć stan zapalny w organizmie poprzez rozluźnienie mięśni w przewodzie pokarmowym i obniżenie przepływu krwi do jelit.

Wykazano, że korzeń imbiru zmniejsza nudności spowodowane chorobą lokomocyjną lub poranną chorobą w czasie ciąży.

Olejek z drzewa herbacianego może być pomocny w leczeniu infekcji grzybiczych, ale może podrażniać wrażliwą skórę i nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 2 roku życia ze względu na możliwą toksyczność.

Herbata z rumianku może pomóc złagodzić skurcze żołądka i zmniejszyć stan zapalny w przewodzie pokarmowym, ale nie jest jasne, jak wiele korzyści przynosi picie herbaty z kwiatów rumianku zamiast przyjmowania kapsułek lub tabletek z rumiankiem.

Czym są suplementy ziołowe?

Każda roślina lub jej część, która jest wykorzystywana do celów leczniczych, jest uważana za zioło. Zioła pochodzą z całego świata i są zazwyczaj dostępne w postaci herbat, kapsułek lub tabletek. Często są one stosowane jako alternatywa dla leków farmaceutycznych. Suplementy ziołowe można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, aptekach i na stronach internetowych takich jak https://zielarnia24.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*