Strona WWW ma dwie twarze – tą, którą widzimy gołym okiem, kiedy wchodzimy na jakikolwiek portal w sieci oraz tą ukrytą, którą można nazwać rusztowaniem, czyli cały kod źródłowy, składający się na finalny wygląd strony. Tę powierzchowną twarz łatwo możemy podzielić na sekcje: widzimy logo, menu, odpowiednie segmenty w centralnej części strony oraz stopkę na samym spodzie. Ukryta twarz cechuje się natomiast zupełnie innym wyglądem, który dla niewtajemniczonego będzie wyglądał jak stek bredni, mimo że to na nim opiera się cała funkcjonalność serwisu. No i oczywiście należy pamiętać, że strona to również serwer i domena – wśród nich najpopularniejsze są domeny com.pl lub pl (w naszym kraju).
Trzema najbardziej popularnymi językami programowania, stosowanymi do produkcji stron internetowych, są HTML, CSS oraz JavaScript. Pierwszy jest podstawowym miejscem, w którym umieszcza się całą treść strony, czyli napisy, dłuższe teksty i grafiki. Drugi odpowiada za jej wygląd, czyli, jak i w jakich miejscach wcześniej wymienione mają zostać umieszczone, ale również za kolorystyka i całe ułożenie serwisu. Trzeci natomiast jest językiem funkcyjnym, czyli odpowiada za większość animacji, działań i przejść, których możemy się podjąć.
Finalnie, jeśli chcemy, żeby nasz serwis hulał w sieci, musimy wykupić odpowiednią domenę. Możemy w tym celu postawić na tradycyjne, sprawdzone nazwy, albo pójść w nowoczesność i wybrać któreś z nowszych rozwiązań, np. domenę ninja, która ostatnio zyskuje popularność. Więcej na ten temat dowiemy się ze strony https://rapiddc.pl/domeny-ninja.