Czy nauka polskiego dla obcojęzycznych pracowników będzie korzystna dla firmy?

Coraz więcej polskich firm decyduje się na zatrudnienie pracowników z zagranicy. Wykształcenie i umiejętności zdobyte w innym kraju zazwyczaj doskonale uzupełniają doświadczenie osób, wyedukowanych przez rodzime placówki oświatowe. Tym, co może stać na przeszkodzie w polepszeniu integracji w miejscu pracy, jest nieznajomość języka. Przedstawiamy powody, dla których warto zorganizować naukę polskiego dla obcojęzycznych pracowników.

Pełna symbioza

Gdy osoby zatrudnione w firmie porozumiewają się wspólnym językiem, współpraca przebiega sprawniej. Miłej atmosferze sprzyjają ponadto dobre stosunki na polu towarzyskim. Tu również niezbędne są kompetencje językowe. Dlatego też obcokrajowcy uczęszczający na kurs polskiego to inwestycja na przyszłość. Zajęcia takie organizuje wiele szkół w stolicy jak na przykład ta: https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/.

Lepsze wyniki

Polepszenie komunikacji pomiędzy pracownikami bezpośrednio przekłada się na wyniki, jakie notuje firma. Dzięki mówieniu tym samym językiem założone cele osiągnąć można dużo szybciej. W takim przypadku nie trzeba bowiem tracić czasu na dodatkowe wyjaśnienia czy tłumaczenia. Rachunek zysków i strat jest tu zatem oczywisty, gdyż na nauce polskiego nie traci żadna ze stron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × pięć =