Etui na tablet – czy to konieczność?

Etui na tablet – czy to konieczność?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku lat jednymi z najbardziej popularnych urządzeń multimedialnych są przenośne tablety. Bardzo chętnie korzystają z nich zwłaszcza studenci, uczniowie, graficy i fotografowie, ponieważ pozwalają na stały dostęp do internetu i dają możliwość używania zaawansowanych programów, a dodatkowo są wyposażone w całkiem spory ekran (znacznie większy niż w przypadku smartfonów). Ich obudowa wymaga jednak odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli np. posiadamy tablet Lenovo etui gumowe lub silikonowe zabezpieczy go zdecydowanie najlepiej.

Nie opłaca się ryzykować

Każdy właściciel tabletu powinien się koniecznie zaopatrzyć w solidne etui, gdyż jest to sprzęt elektroniczny podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Wystarczy, że wypadnie nam z rąk na twardą nawierzchnię i może ulec całkowitemu rozbiciu. Nawet zwykłe noszenie go w plecaku lub torbie sprzyja połamaniu obudowy czy znacznemu zarysowaniu ekranu. Wybierając konkretne etui, kierujmy się przede wszystkim materiałem, z którego zostało wykonane.

Najtańsze są modele filcowe, ale nie warto się nimi interesować, bo nie zapewniają optymalnej ochrony, a jedynie wzbogacają walory estetyczne urządzenia. Zdecydowanie lepiej postawić na wsuwane etui gumowe na tablet – charakteryzuje się ono bowiem wysoką odpornością i gwarantuje brak ryzyka przypadkowego wyślizgnięcia się sprzętu z rąk (ze względu na specyficzną powierzchnię). Znakomitą alternatywę stanowi wersja silikonowa w formie nakładki zabezpieczającej tył i boki. Na rynku znajdziemy też bardziej zaawansowane konstrukcje – np. etui pancerne, książkowe, z funkcją stojaka, a nawet z dołączoną klawiaturą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*