Wkręcenie i wykręcanie – to nie takie trudne

Wkręcenie i wykręcanie – to nie takie trudne
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Teoretycznie wydaje się, że wkręcanie i wykręcanie śrub czy nakrętek nie jest trudne. Jednak gdyby się głębiej zastanowić, to jednak mamy wiele parametrów, które musimy znać. Na przykład musimy wiedzieć, jak mocno możemy dokręcić śrubę, żeby nie urwać gwintu, a jednocześnie, by nie była ona wkręcona zbyt słabo. Gdybyśmy chcieli robić to ręcznie, musielibyśmy mieć bardzo wiele wyczucia. Na szczęście istnieją odpowiednie narzędzia, które znacznie ułatwią nam pracę.

Szybkie wkręcanie śrub z odpowiednią siłą

Aby szybko wkręcać dużą ilość śrub, potrzebujemy wkrętarki. Dzięki niej nie będziemy musieli robić tego wszystkiego ręcznie, ponieważ zrobi to za nas narzędzie. Jednak jeszcze lepsze od tradycyjnych wkrętarek są tak zwane zakrętarki udarowe. Ich działanie opiera się na stosowaniu mechanizmu, który potrafi wytworzyć duży moment obrotowy, wykorzystując bezwładność. Nasza ręka więc nawet nie zadrży, a śruba bądź nakrętka będzie wkręcona nawet z duża siłą. Aby jednak nie doprowadzić do uszkodzenia gwintów, zakrętarka udarowa pozwala precyzyjnie ustawić maksymalną siłę, jaka będzie przyłożona do wkręcanego elementu.

Jeżeli często wkręcamy lub wykręcamy jakieś śruby, czy to w mieszkaniu czy w garażu, pracując przy samochodzie, dobrze jest kupić sobie narzędzie, które będzie solidne i wystarczy na lata. Warto sprawdzić, którzy producenci posiadają dobre opinie, a następnie dokonać odpowiedniego wyboru. Możemy wstępnie podpowiedzieć, że na ogół dobre recenzje zbierają narzędzia Knipex. Wydają się trwałe i nie trzeba ich często wymieniać. W przypadku wkrętarek, zakrętarek i tym podobnych urządzeń, które zasilane są z akumulatora, ważne jest także by jego żywotność była możliwie długa, nawet przy intensywnym wykorzystywaniu urządzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*