Wentylacja z odzyskiem ciepła: czy to faktycznie ma sens?

Wentylacja z odzyskiem ciepła: czy to faktycznie ma sens?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odzysk ciepła

Koszty ogrzewania wciąż rosną. W przypadku domu jednorodzinnego koszt miesięcznego ogrzania może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę inne koszty utrzymania mieszkania czy domu, takie kwoty mogą być znaczące. Właśnie dlatego tak ważne jest stosowanie odzysku ciepła. Jest to możliwe dzięki odpowiednio zbilansowanej wentylacji pomieszczeń.

Wentylacja pomieszczeń

Odpowiednia wentylacja pomaga w utrzymywaniu w pomieszczeniach odpowiednio wysokiej temperatury i utrzymywaniu zasobu świeżego powietrza z zewnątrz. Projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła może znacznie ograniczyć koszt utrzymania nieruchomości. Pierwotny wkład finansowy który wynosi od 4 do 6 tysięcy złotych zwróci się już po kilku miesiącach korzystania z systemu. Dodatkowo wraz z takim systemem warto zainstalować gruntowe wymienniki ciepła. Pozwoli on na ujednolicenie temperatury powietrza napływającego do domu. Połączenie tych dwóch elementów pozwoli na najbardziej efektywny system.

Instalacja systemu

Budując dom warto zastanowić się nad zainstalowaniem systemu wentylacji już na samym początku. Pozwoli to znacznie obniżyć koszty i skrócić czas pracy ekipy. Gdy nasz dom jest w stanie surowym nie musimy martwić się o zniszczone meble czy otynkowane ściany. Dodatkowo pozwala to na dokładniejsze osadzenie systemu.

Znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania domu jest zdecydowanym plusem dla zainstalowania systemu wentylacji mechanicznej. Taki system pozwoli nie tylko na efektywniejsze ogrzewanie domu zimą ale również pozwoli na ochładzanie w trakcie lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*