Folie kiszonkarskie – jakie mają zastosowanie

Folie kiszonkarskie – jakie mają zastosowanie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folie kiszonkarskie to folie, które służą do zabezpieczenia kiszonki przed wysychaniem, dzięki czemu rolnik może uzyskać dłuższe plony. Zaletą stosowania folii jest mniejsza ilość odpadów i większa wydajność. Główną zaletą stosowania folii jest to, że kiszonka dłużej zachowuje świeżość. Kiszonka może być bardzo nietrwała i musi być przechowywana w chłodnym, ciemnym miejscu, aby nie uległa zepsuciu. Folie są często używane jako osłony dla bel siana lub słomy, ponieważ pomagają utrzymać wilgoć, owady i inne szkodniki.

Do czego są stosowane?

Elastyczne, rozciągliwe i nadające się do przechowywania folie kiszonkarskie są stosowane w celu zapobiegania stratom materiału żywnościowego i roślin okrywowych, jak również w celu zapewnienia ochrony podczas transportu. Uformowana folia może być stosowana w formie tuby lub płaskiego arkusza w zależności od zastosowania. Warto zapoznać się z ofertą na tej witrynie https://www.bialpak.pl/pl/przemysl/stretch/folie-stretch-przemyslowe,p90291359.

Folie kiszonkarskie służą do okrywania i ochrony kiszonki podczas żęcia, przechowywania i transportu. Ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania się patogenów między polami, chronią przed wilgocią podczas przechowywania i transportu. Folia kiszonkarska jest również stosowana do ochrony roślin okrywowych, które są uprawiane w zimie w celu poprawy stanu gleby i tłumienia chwastów. Folia chroni rośliny przed niskimi temperaturami i uszkodzeniami spowodowanymi przez wiatr podczas ich wzrostu; usuwa się ją, gdy rośliny są już rozwinięte.

Folia oferuje korzyści w wielu zastosowaniach:

– Chroni przed utratą wilgoci podczas przechowywania lub transportu,

– Zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się patogenów między polami.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*