Wakacyjny weekend w górach – jak się przygotować?

Kiedy przychodzi do planowania wyjazdu na weekend, warto dobrze przemyśleć miejsce takiej eskapady. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas na pewno odnajdą się w górach, gdzie można chociażby zapuścić się na wycieczki w malownicze miejsca oraz podziwiać wyjątkowe krajobrazy. Tego typu przygoda wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, zupełnie innego niż na przykład wyjazd nad morze. Warto się sumiennie spakować, by uniknąć na miejscu przykrych niespodzianek, bądź też niepotrzebnych wydatków.

Podstawy organizacji wypoczynku

Niestety, większość z nas nie ma możliwości wyjazdów co weekend na krótki wypoczynek, dlatego wszystko powinno zostać dopięte na ostatni guzik jeszcze na długo przed wyruszeniem z domu. Pobyt w apartamentach w Zakopanem najlepiej zarezerwować jak najwcześniej, by się nie okazało na miejscu, że nie ma wolnych pokoi. Jest to stresująca sytuacja, zupełnie niepotrzebna w trakcie wypoczynku. Przed wyborem lokalizacji swojego pobytu warto sprawdzić opinie innych osób w Internecie oraz czy miejsce odpowiada wszystkim oczekiwaniom.

Niezbędne wyposażenie

Podstawą wszelkich górskich wojaży jest posiadanie plecaka, najlepiej takiego z miejscem na butelki z wodą. Im większy, tym lepszy, ale należy wybrać model z lekkim stelażem, by niepotrzebnie nie dźwigać. Odpowiednio dobrane obuwie to bardzo ważna kwestia, warto typować ciemne kolory, bo na szlakach jest sporo pyłu. Jeżeli dzień zapowiada się słonecznie, dobrym pomysłem będzie zabranie czapki z daszkiem, w celu uniknięcia oparzenia skóry głowy. Osoby o wrażliwych oczach powinny też wziąć okulary przeciwsłoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 1 =