W jaki sposób psycholog młodzieżowy może pomóc Twojemu dziecku?

W jaki sposób psycholog młodzieżowy może pomóc Twojemu dziecku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie mnóstwo nastolatków nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z różnymi problemami w życiu codziennym. W takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy psychologa. Jest on bowiem przeszkolony w rozmowie z młodymi ludźmi i potrafi poprowadzić terapię w taki sposób, aby okazała się w pełni skuteczna. Dodajmy, że istnieje też taka opcja jak psycholog młodzieżowy online – jest to rozwiązanie skierowane do osób, które z jakichś powodów nie mogą dojeżdżać do gabinetu stacjonarnego.

Uczciwa rozmowa może zdziałać cuda

W trakcie terapii z doświadczonym psychologiem nastolatek uczy się, jak optymalnie przepracowywać swoje problemy. Do najczęstszych powodów wizyty w gabinecie zaliczamy m.in.: nadmierną nieśmiałość, zaburzenia lękowe, kłopoty w nauce i w domu, różnorodne problemy na płaszczyźnie zdrowotnej, niskie poczucie własnej wartości, nieumiejętność pogodzenia się ze śmiercią bliskiej osoby, stres, ADHD, stany depresyjne, samookaleczanie, zaburzenia w odżywianiu, agresję skierowaną w stronę rówieśników, a także przeżycia o charakterze traumatycznym.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby młody człowiek skorzystał z pomocy specjalisty również w sytuacji, gdy po prostu odczuwa negatywne emocje lub nie umie komunikować się z innymi ludźmi. Zadaniem psychologa jest dobranie odpowiedniego programu leczenia, dzięki któremu skutecznie przeprowadzi nastolatka przez cały proces terapii i uwolni go od źródła problemów. Podstawą jest uczciwa rozmowa, oparta na obopólnym zaufaniu. Niekiedy jednak okazuje się, że regularny dojazd do gabinetu jest niemożliwy – np. gdy rodzina często podróżuje albo przeprowadza się. Istnieje wówczas możliwość spotkań w formie online (tzw. zdalna wizyta). Tego typu usługę oferuje m.in. ta specjalistyczna klinika: https://psychomedic.online/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*