Witaminy – jak spożywać je w umiarze?

Mimo, że witaminy znajdziemy w wielu produktach spożywanych na co dzień, to aby ich odpowiednią ilość dostarczyć organizmowi, należy skorzystać z odpowiednich witamin i minerałów. Dobra dieta to połowa sukcesu – druga część, to odpowiednia i przemyślana suplementacja. Nie zawsze musimy badać krew, aby wiedzieć, że z naszym zdrowiem dzieje się coś niepokojącego. To właśnie witaminy i minerały odpowiadają za jego prawidłowe funkcjonowanie. Ich niedobór lub nadmiar z pewnością nie przyczyni się do poprawy naszego stanu.

Jak dobrać odpowiednią suplementację?

Odpowiednia dieta i dobrze dobrana suplementacja, to jeszcze nie wszystko. Pamiętajmy o tym, aby stosować się do zaleceń lekarza czy dietetyka – dzięki temu unikniemy konsekwencji jakie mogą się wiązać ze zbyt dużą ilością przyjmowanych specyfików. Mimo, że nasz organizm w wielu przypadkach sam sobie poradzi z nadmiarem niektórych witamin, to zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie unikanie tego typu sytuacji.

Jeśli czujemy, że brakuje nam sił i chęci do wykonywania codziennych, nawet najprostszych czynności, to bardzo prawdopodobne, że nasz organizm potrzebuje większej dawki magnezu. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w Swanson cytrynian magnezu, który dzięki dużej dawce szybko i skutecznie wpłynie na polepszenie naszego samopoczucia.

Podobnie zresztą działa witamina k2 Swanson, bez której prawidłowa praca naszego ciała nie jest możliwa. Codzienna przemyślana suplementacja, to sprawdzony sposób na walkę z niedoborem oraz nadwyżką witamin w naszym organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × dwa =