W jaki sposób eksponować towary na sklepie?

W jaki sposób eksponować towary na sklepie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzedaż towaru można zwiększyć dzięki jego odpowiedniej ekspozycji. W tym celu warto znać parę podstawowych zachowań konsumenckich. Trzeba przy okazji wyposażyć się w dodatkowy sprzęt, który pomoże rozłożyć towar. W jaki sposób eksponować produkty w sklepie? 

Jak rozkładać towary w sklepie? 

Wielu klientów niekoniecznie kieruje się jedynie najniższymi cenami albo jakością towaru. Są to oczywiście ważne cechy produktów, ale wybory konsumenckie bywają dużo bardziej przypadkowe. Wiele osób kupuje pierwszy towar w zasięgu wzroku. Produkty pierwszej potrzeby warto umieszczać na poziomie oczu albo nieznacznie wyżej lub niżej. Badania pokazały, że klienci często zaczynają poszukiwania od prawej strony, gdzie warto umieszczać mniej kupowane towary.

Sprzęt pomagający w rozmieszczeniu towaru 

Klienci zwracają uwagę na ciekawe rozmieszczenie towaru, które wyróżnia go względem reszty. Chipsy, cukierki albo przyrządy higieniczne można umieścić na stripach, które można znaleźć na https://pos-solution.pl/produkt/stripy-i-tasmy-ekspozycyjne/. Tak samo jak haczyki lub zawieszki, bardzo przydatne w przypadku odzieży. Warto także stosować widoczne tablice reklamowe o krzykliwych barwach. Dzięki nim klienci zwrócą uwagę na pojawiające się promocje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*