Korzyści, jakie daje technologia CNC

Korzyści, jakie daje technologia CNC
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie w większości zakładów przemysłowych wykorzystuje się nowoczesne maszyny, których działanie jest oparte na innowacyjnej technologii CNC. Służą one przede wszystkim do obróbki materiałów metalowych, ale też drewnianych, szklanych, gumowych czy papierowych. Niezwykle popularne jest zwłaszcza cięcie CNC, pozwalające uzyskać pożądany kształt czy wzór. Podstawową zaletą wspomnianej technologii jest automatyzacja całego procesu, co skutkuje znacznymi oszczędnościami i możliwością produkcji seryjnej. 

Gwarancja ponadprzeciętnej precyzji i maksymalnej zgodności z projektem 

Kluczową korzyścią wynikającą ze stosowania maszyn opartych na technologii CNC (czyli sterowanych numerycznie laserów, tokarek, frezarek, szlifierek itp.) jest możliwość bardzo dokładnego wykonywania wszelkich detali – nawet tych o najbardziej finezyjnych kształtach. Wynika to z faktu, że nad prawidłowym przebiegiem całego procesu czuwa nowoczesny komputer. Czynnik ludzki jest w tym przypadku ograniczony do minimum, to znaczy operator jedynie nadzoruje pracę maszyny.

Kolejnym atutem omawianej metody jest otrzymywanie produktów finalnych w pełni zgodnych z projektem, a także uzyskanie stuprocentowej powtarzalności. Dzięki temu wyroby są identyczne, co pozwala na produkcję masową. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zastosowanie technologii CNC gwarantuje ogromną oszczędność czasu i samego materiału (brak odpadów w postaci skrawków oraz niedoskonałości, takich jak choćby postrzępione krawędzie). To wszystko prowadzi do znacznych oszczędności i zwiększonego zysku przedsiębiorstwa. Powszechne jest zwłaszcza cięcie laserem CNC. Jeśli interesuje nas tego rodzaju usługa, przykład takiej oferty można znaleźć na https://www.valor-cnc.pl/oferta/ciecie-laserem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*