W jaki sposób działa lustro weneckie?

W jaki sposób działa lustro weneckie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z całą pewnością nie raz widzieliście programy i seriale kryminalnych, w których przesłuchiwany bandyta siedzi w oszklonym pokoju, zza ścian którego obserwują go śledczy. Jednak lustra weneckie nie powstały w tym celu, a ich głównym zastosowaniem jest takie rozproszenie światła słonecznego, by było ono jak najmniej uciążliwe. Takie zwierciadła blokują promienie ultrafioletowe i ostre refleksy, przez co znalazły szerokie zastosowanie na elewacjach przeszklonych budynków, ale także w produkcji i użytkowaniu okularów przeciwsłonecznych. Jak one właściwie działają?

Po pierwsze lustro weneckie wcale nie musi być specjalną szybą

Może występować w formie folii. Folia lustro weneckie jest prosta do naklejenia, można zamówić ją na konkretny wymiar i w pożądanym przez nas kolorze. Dlatego nie trzeba się zastanawiać nad tym rozwiązaniem już na etapie projektowania biurowca. Można zamówić ją później. Nadaje się także do użytku w budynkach prywatnych, takich jak mieszkania w blokach czy w budownictwie jednorodzinnym. 

Folia lustro weneckie działa dokładnie tak samo jak szklane weneckie lustro. Szybę lub folię pokrywa się cieniutką warstwą metalu, przez co powstaje zwierciadło półprzepuszczalne. Ilość odbijanego przezeń światła jest tak duża, że odbity obraz wygląda jak w normalnym domowym lustrze czy w lusterku samochodowym. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, można między innymi znacznie obniżyć rachunki za klimatyzację, gdyż w pomieszczeniach nigdy nie jest aż tak gorąco i nie musi ona chodzić na pełnych obrotach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*