Rzeczoznawca majątkowy – jakie czynności podejmuje w ramach swoich usług?

Rzeczoznawca majątkowy – jakie czynności podejmuje w ramach swoich usług?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rzeczoznawca majątkowy ma za zadanie określić wartość nieruchomości, co może być wykonane na wiele sposobów. Głównym celem wyceny nieruchomości jest oszacowanie wartości rynkowej lub kosztu, jaki powinien ponieść inwestor, który chce nabyć Twoją nieruchomość. Aby to zrobić, należy wiedzieć, że istnieją różne metody stosowane przez rzeczoznawców w celu określenia tej wartości.  Niektóre z tych metod to są podane w poniższym artykule.

Oględziny fizyczne

Fizyczna inspekcja jest jednym z najważniejszych wymogów stawianych rzeczoznawcom, ponieważ daje im szansę sprawdzenia, czy na nieruchomości są jakieś uszkodzenia i ile będzie kosztować ich naprawa. Ponadto, inspekcja fizyczna pomaga rzeczoznawcom ocenić stan i jakość materiałów budowlanych użytych do budowy i utrzymania domu lub budynku mieszkalnego.

Raport z inspekcji

Rzeczoznawcy majątkowi, tacy jak np. https://www.peritia-wycena.com.pl/, dokonując oględzin nieruchomości w celu sporządzenia raportu z oględzin, mogą także wykorzystać swoją wiedzę na temat praktyk budowlanych stosowanych na danym terenie. Na przykład, jeśli w domu nie ma betonowych podłóg, ale w niektórych jego częściach są betonowe, oznacza to, że inne części będą wymagały wymiany, zanim będą mogły znów dobrze służyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*