Co może wpłynąć na rozwój przedsiębiorstwa?

Rozwój przedsiębiorstwa na odpowiednim poziomie niesie za sobą ryzyko poważnych turbulencji. Gdy przebiega w zbyt szybkim tempie – może być groźny dla samej organizacji. Warto więc zadbać, by był zrównoważony. Każda działalność do prawidłowego wzrostu potrzebuje funduszy. Jest to spory problem zwłaszcza na początku, gdy brakuje źródeł finansowania. Jeśli nie chcemy zajmować się pisaniem wniosków unijnych, możemy zlecić tę kwestię osobie, która posiada w tej dziedzinie wysokie kompetencje.

Na rynku pracy możemy znaleźć sporą ilość osób trudniących się pomaganiem przy uzyskiwaniu dotacji. Możliwość jej otrzymania może być korzystną perspektywą dla wielu przedsiębiorstw. Umożliwia zakup sprzętu biurowego oraz inwestycję w towar, miejsce pracy, lub po prostu zasoby ludzkie. 

Inne źródła finansowania

Czasami nie ma jednak możliwości ubiegania się o unijne dotacje, lub też przedsiębiorca świadomie rezygnuje z takich bonusów. W takiej sytuacji pozostaje sondowanie sposobności na wzięcie kredytu na działalność. Banki dokładnie monitorują stan finansów firm, które ubiegają się o pożyczkę. Sprawdzają ich przychody oraz wiarygodność kontrahentów. Przejście przez procedury jest jednak opłacalne, gdy dane przedsiębiorstwo otrzyma już pieniądze na swój rozwój.

Mogą być one zainwestowane podobnie jak w przypadku funduszy unijnych, lecz bez ścisłych wymogów co do sposobu ich wydania. Na rynku istnieje sporo firm zajmujących się doradztwem finansowym, które mogą pomóc w uzyskaniu środków na ekspansję. Przykładową ofertę tego rodzaju można znaleźć na https://sasadvisors.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − jedenaście =