Rodzaje nowoczesnych żaluzji

Osłony okienne w postaci żaluzji spełniają dwie główne funkcje – pragmatyczną i dekoracyjną. Większość dostępnych na rynku rozwiązań idealnie łączy w sobie obie wymienione cechy, doskonale osłaniając wnętrza domu przez wścibskim wzrokiem z ulicy i słońcem, a jednocześnie wprowadzając do nich niezwykle przytulny klimat. Wybór w sklepach jest spory, ale warto zainteresować się zwłaszcza nowoczesnymi konstrukcjami. Tego typu żaluzje można bez problemu zamówić przez internet, np. na https://karnix.pl/

Postaw na nietuzinkowe materiały

Obecnie największą popularnością cieszą się żaluzje wykonane z aluminium, które wyjątkowo skutecznie obijają promienie słońca, a na dodatek doskonale wkomponowują się w pomieszczenia zaprojektowane w modnym, minimalistycznym stylu. Na uwagę zasługują ponadto żaluzje drewniane, cenione przez klientów ze względu na dużą trwałość i elegancję. Składają się one z drewnianych listewek, specjalnej maskownicy, pokrętła służącego do regulowania położenia listewek, a także bardzo wygodnego w eksploatacji sznurka do podnoszenia (możliwość łatwego kontrolowania stopnia nasłonecznienia).

Co istotne, żaluzje wykonane z drewna pasują zarówno do okien aluminiowych i drewnianych, jak i PCV. Na rynku znajdziemy też modele bambusowe, będące świetną alternatywą dla drewnianych. Są one często wybierane przez osoby dbające o środowisko i szukające naturalnych, ekologicznych rozwiązań. Ich niewątpliwym atutem jest nietypowa, włóknista struktura, co powoduje, że znacznie wzrastają możliwości aranżacyjne. Ostatnim rodzajem nowoczesnych żaluzji są wersje plisowane, wykonane z materiału i dostępne w wielu kolorach oraz wzorach. Wyróżniają się one tym, że można je bez żadnych obaw prać i czyścić w wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 2 =