Rodzaje kostki brukowej

Rodzaje kostki brukowej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając kostkę brukową powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich docelowe zastosowanie. Istotna okaże się także cena, jednak ten rodzaj produktu nie należy do najdroższych i jesteśmy w stanie zakupić kostkę brukową dobrej jakości za przystępne pieniądze.

Przy wyborze nie pomijajmy też nawierzchni, jaką nasza kostka brukowa pokryje. Inną kostkę brukową powinniśmy przeznaczyć do wypełnienia podjazdu, po którym poruszać się będą samochody (sprawdzi się tutaj ta o większej grubości i masie), a inną do ułożenia delikatnej ścieżki prowadzącej do ogrodu czy oczka wodnego (tutaj z kolei lepiej nada się materiał lżejszy i cięższy). Kostkę brukową podzielić można według różnych parametrów, jednak do najbardziej powszechnego podziału należy ten oparty na sposobie ich produkcji.

Otóż, wyróżnić możemy kostkę brukową standardową, czyli inaczej nazywaną przemysłową – dedykowana jest głównie do budowy parkingów czy chodników oraz miejsc charakteryzujących się dużą przestrzenią. Dostępna jest najczęściej w szarym kolorze o gładkiej powierzchni, a jej forma odznacza się prostotą oraz prostokątnym kształtem w kształcie klepsydry. Drugim rodzajem jest tak zwana kostka brukowa szlachetna, która w porównaniu do standardowej wersji przedstawia sobą bardziej rozbudowane możliwości estetyczne. Dostępne są zróżnicowane modele kolorystyczne oraz charakteryzujące się bardziej nietypowymi kształtami. Poza tym, innym podziałem kostek brukowych jest ten skupiający się na materiale użytym do ich produkcji. Tutaj jedną z najbardziej cenionych jest kostka brukowa granitowa, która idealnie nada się do wypełnienia naszych ogródków, trawników czy też publicznych parków. Z kolei, kostka ażurowa cechuje się unikalnym i nieczęsto stosowanym kształtem oraz kolorem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*