Rekonwalescencja po zabiegu plastyki powiek

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki powiek
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brak zmarszczek oraz jędrna skóra to marzenie większości kobiet w średnim wieku. Jedną z popularnych metod przywracających twarzy młodzieńczy wygląd jest plastyka powiek górnych i dolnych, polegająca na wycięciu bardzo wąskich pasków skóry.

Wykonują ją specjalistyczne centra medyczne, takie jak: https://www.slowikmed.pl/medycyna-estetyczna/plastyka-powiek/. W niniejszym artykule przeczytasz o zasadach rekonwalescencji bezpośrednio po zabiegu.

Stosowanie okładów to jedna z kluczowych czynności

Po wykonaniu zabiegu plastyki powiek każdy pacjent otrzymuje od chirurga ścisłe zalecenia dotyczące postępowania w kolejnych dniach. Podstawą jest codzienne przykładanie okładów chłodzących do obrzękniętych miejsc, w których często występują krwawe podbiegnięcia, zwane potocznie siniakami. Należy to robić przez około dwa tygodnie, aż do całkowitego ustąpienia objawów.

Kolejnym ważnym zaleceniem jest ograniczenie wszelkiej aktywności ruchowej i towarzyskiej, łącznie z obecnością w pracy (przez co najmniej kilka dni). W razie konieczności można też stosować przypisane leki przeciwbólowe. Pozostałe zasady to m.in. unikanie sauny i solarium. Ostatecznie trzeba się również po tygodniu zgłosić na wizytę kontrolną i zdjęcie szwów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*