Psychiatra – kiedy należy się do niego udać?

Psychiatra – kiedy należy się do niego udać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdarzają się sytuacje, kiedy czujesz, że potrzebujesz wizyty u psychiatry. Może to być sytuacja, w której odczuwasz depresję, niepokój lub zmartwienie i ma to wpływ na Twoje życie.

Wizyta u psychiatry jest również ważna, jeśli martwisz się o kogoś innego i myślisz, że może on mieć depresję lub inny problem ze zdrowiem psychicznym.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie zdrowia psychicznego, ważne jest, abyś otrzymał odpowiednie wsparcie we właściwym czasie. Dobrym początkiem jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Może on zdecydować, czy należy skierować Cię na bardziej specjalistyczne wsparcie lub leczenie.

Co dzieje się podczas pierwszej wizyty?

Lekarz pierwszego kontaktu z pacjentem zada pytania o to, co go niepokoi, oraz o wszelkie inne objawy, które mogą być związane z problemami ze zdrowiem psychicznym (np. problemy fizyczne). Może on również zadać pytania o Twoje dotychczasowe doświadczenia z usługami zdrowotnymi i czy pomogły one w przeszłości.

Lekarz pierwszego kontaktu może skierować Cię od razu lub zorganizować wstępną ocenę z psychiatrą lub innym specjalistą od zdrowia psychicznego w przychodni, który może zdecydować, czy dalsze leczenie jest potrzebne, czy nie.

Czym się zajmuje psychiatra?

Psychiatra jest lekarzem specjalizującym się w diagnozowaniu i leczeniu chorób psychicznych. Może on przepisywać leki, rozmawiać z pacjentem o jego problemach i w razie potrzeby prowadzić terapię. Psychiatrzy mogą również oferować terapię grupową lub grupy wsparcia dla osób mających podobne problemy.

Jeśli szukasz pomocy, to psychiatra Warszawa, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*