Na jakie kwestie trzeba zwrócić uwagę, zajmując się domową uprawą roślin?

Na jakie kwestie trzeba zwrócić uwagę, zajmując się domową uprawą roślin?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uprawianie roślin w warunkach domowych staje się coraz bardziej popularne. To zdecydowanie zdrowe i pożyteczne zajęcie, a którego efekty potrafią być bardzo szybko widoczne. Prawdziwy smak nieskażonych chemią domowych ziół i warzyw czy widok pięknie wyrośniętych kwiatów potrafią dostarczyć ogromnej satysfakcji. Należy jednak pamiętać, że domowa uprawa roślin wymaga od nas większej uwagi niż ta w warunkach ogrodowych. Na szczęście kierując się odpowiednimi zasadami, opieka naszymi roślinnymi podopiecznymi należeć może do najprzyjemniejszych zajęć wykonywanych na co dzień w domu. Na co w takim razie szczególnie należy zwrócić uwagę? 

Domowa szklarnia

Doskonałą alternatywę dla tradycyjnych ogrodów stanowią growboxy – czyli miniaturowe szklarnie z własnym, wewnętrznym ekosystemem. Zależnie od naszych wymagań i domowych warunków możemy wybrać odpowiednią dla nas wielkość growboxa. Najlepszej jakości namioty uprawowe pozwalają na bardzo szczegółową regulację warunków rozwoju naszych roślin. Kontrola takich czynników jak wilgotność, temperatura czy przepływ powietrza należy do najistotniejszych zadań w trakcie uprawy roślin. Bardzo ważne jest też dobranie odpowiedniego oświetlenia. Powszechnie używa się trzech rodzajów lamp: HPS, CFL I LED. Lampy HPS ze względu na wytwarzanie światła najbardziej zbliżonego do tego naturalnego i stosunkowo niską cenę zdobyły największą popularność.  

Zdrowa ziemia to zdrowe rośliny 

Pomiary pH gleby należy przeprowadzać nie tylko przed każdym sadzeniem i siewem roślin. Także już w trakcie uprawy wymagane jest dokonywanie regularnych pomiarów właściwości naszej gleby. Bogaty wybór ofert z precyzyjnymi miernikami pH, takimi jak np. pod adresem http://domowauprawa.pl/pol_m_POMIARY-I-KONTROLA_Mierniki-pH-263.html pozwala na wybranie sprzętu umożliwiającego szybkie i dokładne pomiary. A przecież odpowiednio przygotowana i zadbana gleba to klucz do sukcesu i zdrowego rozrostu naszych domowych upraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*